Andrzej Niemirski

Takie rzeczy zdarzają się tylko na Mazurach. To tu możesz spędzić niezapomniane chwile, żeglując po mazurskich jeziorach razem z aktorem – Andrzejem Niemirskim, jego niezwykłą łodzią. Znany z wielu ról serialowych i kinowych. Aktor teatralny, a prywatnie wielki miłośnik Mazur i żeglarstwa. Żegluje od dwudziestu lat, a swoje miejsce wypoczynku i również dodatkowej aktywności znalazł właśnie na Mazurach. Organizuje niezwykle ciekawe Rejsy z Aktorem po mazurskich akwenach.

Andrzej z pochodzenia warszawiak, przez 15 lat grał w Teatrze Nowym pod dyrekcją Adama Hanuszkiewicza. Przed studiami aktorskimi należał do kółka teatralnego i był zatrudniony jako montażysta dekoracji w tym teatrze a dyrektorem był wtedy Mariusz Dmochowski. Dlatego kiedy wrócił do niego jako aktor, był zaprzyjaźniony z zespołem technicznym. U Hanuszkiewicza Andrzej zagrał wiele ważnych ról. W ukochanym przez reżysera “Weselu” Wyspiańskiego wcielił się chyba we wszystkie męskie role. Był również odtwórcą głównej roli Alana w sztuce „Zagraj to jeszcze raz Sam” Woody’ego Allena, która stała się prawdziwym hitem w tamtym czasie.

Życie zawodowe

Andrzej ma za sobą kreacje aktorskie w sztukach teatralnych, filmach, serialach. Obecnie pracuje w warszawskim Teatrze Rampa na Targówku. A przed nim jeszcze wiele lat aktorskich wyzwań!

Wielbiciele seriali z pewnością pamiętają Andrzeja z udziału w wielu z nich. Najbardziej charakterystyczna rola to Inspektor Kot w kultowym 13Posterunku Macieja Ślesickiego.
W dorobku aktorskim Andrzeja jest postać uwielbiana przez dzieci w latach 90. HUGO postać leśnego skrzata, który był bohaterem pierwszej interaktywnej gry komputerowej w telewizji Polsat. Dzieci dzwoniły do programu żeby sterować Hugo za pomocą telefonu. Niestety często dzieci słyszały „O rany jesteś przegrany!”. Andrzej ukryty w specjalnym hełmie sterował mimiką i gestami HUGO, no i mówił charakterystycznym głosem. Gra była prawdziwym hitem, dzieci mogły porozmawiać z Hugo na żywo.

Ula Niemirska- człowiek o wielu talentach

Prywatnie Andrzej Niemirski jest żonaty od ponad 30 lat z Urszulą. Ula to osoba wielu talentów i pasji. Jest mocno zaangażowana w życie lokalnej społeczności warszawskiego osiedla Muranów, naznaczonego piętnem zagłady, na którym mieszkają od wielu lat. Ula założyła i prowadzi grupę sąsiedzką na Facebooku Forum Muranów, która ma 14.000 członków. Pasję do odkrywania historii miejsca, w którym żyje przekuła na stronę Foto Muranów, gdzie zamieszcza wyszukane zdjęcia kochanego Muranowa, dziś jest ich ponad 1000.
Poza tym Ula zatańczy, zaśpiewa, upiecze pyszny pasztet i zajmie się ogródkiem. 😉 Ukończyła kursy projektowania wnętrz i lubi kreować otoczenie wokół siebie.
Urszula aktywnie współpracuje z mężem w różnych projektach artystycznych. Wymyśla dekoracje nagrywa i montuje filmy z przedstawień. Prowadzi strony na Facebooku Teatr Na Każdą Okazję, Rejs z Aktorem, Pasztety&Pieczenie. Pasje i zainteresowania Urszuli wybiegają daleko poza bycie żoną aktora ale razem tworzą uzupełniający się team. Urszula i Andrzej mają dwoje dorosłych dzieci Natalię i Tomasza oraz 2 koty Spikera i Lucy.